Trajtimet e Trupit

MIRESEVINI NE MEDICAL SPA REPEAT

Trajto trupin, qeteso mendjen, ushqe shpirtin.

Te jesh i relaksuar eshte zgjedhje. Zgjidhni masazhin tuaj

 • Masazh Relax
 • Masazh Relax
 • Masazh Sportiv​
 • Masazh Me Kupa
 • Masazh Anticelulit
 • Masazh Limfodrenazh
 • Masazh Me Bamboo​
 • Masazh Suedez
 • Masazh Me Gure Himalaje​
 • Masazh Me Qiri Te Nxehte
 • Rekleksiologjia​
 • Scrub Trupi
 • Balta E Detit Te Vdekur​

Masazhi Relax

Masazh qe fokusohet ne relaximin dhe ne riperteritjen e trupit nga stresi i perditshem . Eshte i ngadalte, ritmik dhe qeteson muskujt. Presioni qe ushtrohet eshte i ulet dhe pershkron gjithe trupin. Permireson qarkullimin e gjakut , lekuren dhe tensionin muscular. Nese behet ne baza te rregullta , permireson crregullimet gastrointenstinale (mobilitetin e zorreve), normalizon stresin dhe permireson sistemin imunitar.

Masazhi Relax

Masazh qe fokusohet ne relaximin dhe ne riperteritjen e trupit nga stresi i perditshem . Eshte i ngadalte, ritmik dhe qeteson muskujt. Presioni qe ushtrohet eshte i ulet dhe pershkron gjithe trupin. Permireson qarkullimin e gjakut , lekuren dhe tensionin muscular. Nese behet ne baza te rregullta , permireson crregullimet gastrointenstinale (mobilitetin e zorreve), normalizon stresin dhe permireson sistemin imunitar.

Masazhi Sportiv

Masazhi sportiv eshte projektuar per te korrigjuar disbalancimin ne indet e buta te cilat shkaktohen nga aktiviteti fizik i forte i zhvilluar ne baza te rregullta ose trauma te muskujve. Ky masazh eshte i pershtatshem per personat qe ushtrojne aktivitet fizik te forte dhe te rregullt. Mund te behet pas stervitjes dhe ndihmon qe muskujt te relaksohen . Nepermjet ketij masazhi mund te parandaloni demtimet e indeve te buta si rezultat I aktivitetit fizik dhe te permiresoni fleksibilitetin. Permireson levizjet e artikulacioneve gjate levizjeve, cliron tensionin muscular, ul spazmat e muskujve dhe permireson tensionin nervor.

Masazhi Me Kupa

Ky masazh eshte nje forme e terapive alternative e cila perfshin vendosjen e kupave ne zona te vecanta. Kupat kane nxehtesi dhe krijojne nje vakum ne lekure . Permiresojne shendetin ne pergjithesi dhe clirojne bllokimet e energjise. Permiresohet qarkullimi i gjakut sidomos ne zonat ne te cilat jane te vendosura kupat. Lekura pas masazhit mund te kete skuqje pasi enet e gjakut i pergjigjen presionit te thithjes brenda kupes. Duke qene se ky eshte nje masazh terapeutik eshte shume i pershtatshem per kurimin e ftohjeve, spondeliatrozave cervikale, hernies.

Masazh Anticelulit

Anti celuliti eshte nje masazh speciali i cili aplikohet ne zona te vecanta. Ky lloj trajtimi permireson qarkullimin e gjakut dhe ndihmon qe lekura te kete shkelqimin e meparshem. Nepermjet masazhit dhe kremerave special behet e mundur shperberja e dhjamit te akumuluar . Trajtimi ka disa seanca ne vartesi te gjendjes se lekures dhe zonave te afektuara. Ky lloj masazhi eshte menyra me efektive per shperberjen e celulitit .

Masazhi Limfodrenazh

Masazhi Limfodrenazh – Masazh i cili trajton trupin tuaj me delikatese dhe butesi. Ndihmon rritjen e qarkullimit te lengjeve limfatike ne trupin tuaj . Limfa qarkullon ne trajte te lengshme neper kanalin e posacem te sistemit limfatik. Kushte te ndryshme shendetesore mund te bejne qe ky leng te ngurtesohet. Nepermjet ketij masazhi i cili perqendrohet ne zonat specifike te limfes , mund te trajtoni lodhjet kronike dhe fibromialgia

Masazh me Bamboo

Ky lloj masazhi kategorizohet tek masazhet e forta . Presioni ushtrohet nepermjet drurit bamboo ne te gjithe trupin. Ne fillim pregatitet trupi nepermjet vajit te masazhit dhe me pas vijon duke perdorur drurin e bamboo=se. Ky lloj masazhi eshte me i zakonshmi ne ritualet kinese dhe japoneze dhe simbolizojne rinine e perjetshme, paqen dhe mireqenien . Benefitet e ketij masazhi lidhen kryesisht me permiresimin e sistemit nervor , ndihmon ne dhimbjet nga artriti, redukton acidin laktik , permireson fleksibilitetin e muskujve dhe artikulacioneve.

Masazhi Suedez

Masazhi suedez ben pjese ne masazhet e forta . I pershtatshem per clirimin e tensioneve dhe kontraktimeve muskulare. Rrit presionin e gjakut, normalizon tensionin dhe te cliron nga dhimbjet . Persioni qe ushtrohet per clirimin e kontraktimeve eshte i forte. Masazh ritmik i cili kombinohet dhe me levizjet e artikulacioneve Eshte delikat per pjesen e muskujve dhe ushtrohet presion i forte ne pikat qe clirojne artikulacionin (trigger point) Eshte shume i rekomandueshem per qafen , cervikalen dhe artikulacionin e shpatulles. Masazhi shoqerohet me ushtrime te vazhdueshme te frymemarrjes dhe zgjatimin e muskujve.

Masazhi me Gure Himalaje

Guret kripore te himalajve permbajne 84 gjurme mineralesh te cilat jane shume te nevojshme per trupin tuaj. Masazhi me keto lloj guresh ndihmon ne absorbimin dhe zevendesimin e mineraleve te cilat humbasin gjate kohes nga trupi. Ndihmojne ne balancimin e joneve negative dhe positive duke reduktuar inflamacionin dhe lehtesimin e dhimbjeve. Kripa e himalajeve ka veti detoksifikuese , kuruese , ushqyese dhe qetesuese per lekuren dhe muskujt. Eshte nje masazh terapeutik dhe perqendrohet ne zonat e vecanta ku ndodhet tensioni me i madh (trigger point). Grutet balancojne energjine trupore dhe nervore me nje frekuence natyrale. Rekomandohet edhe per personat qe kane probleme me artritin dhe qetesimin e sistemit respirator (ftohje dhe acarim te rrugeve te frymemarrjes).

masazh me qiri te nxehte

Masazh qe fokusohet ne relaximin dhe ne riperteritjen e trupit nga stresi i perditshem . Eshte i ngadalte, ritmik dhe qeteson muskujt. Presioni qe ushtrohet eshte i ulet dhe pershkron gjithe trupin. Permireson qarkullimin e gjakut , lekuren dhe tensionin muscular. Nese behet ne baza te rregullta , permireson crregullimet gastrointenstinale (mobilitetin e zorreve), normalizon stresin dhe permireson sistemin imunitar.

Rekleksiologjia

Rekleksiologjia eshte ai lloj masazhi i cili perfshin ushtrimin e presionit vetem ne kembe , duar dhe veshe.Presioni ushtrohet ne formen e shtypjeve dhe masazhit ne zonat specifike Ky lloj masazhi bazohet ne teorine kineze sipas se ciles keto pjese te trupit jane te lidhura me organet e brendshme . Ushtrimi i presionit ne keto zona specifike cliron bllokimet e energjise se brendshme trupore, balancon sistemin nervor dhe cliron endorfinen e cila ndihmon ne reduktimin e dhimbjeve dhe stresit . Eshte masazh kurativ i cili ndihmon ne normalizimin e tensionit, migenes, artritit, pagjumesise, sindromave premestruale, problemeve te tretjes dhe dhimbjet e shpines.

Scrub Trupi

Scrupi i trupit sherben si eksfoliant dhe hidratues i lekures. Pas aplikimit te tij lekura ndihet e fresket dhe e bute. Scrubi eshte i pershtatshem per heqjen e qelizave te vdekura dhe ne ushqimin e lekures se re . Ben pjese ne rutinen e trupit dhe keshillohet te kryhet nje here ne jave. Elasticiteti dhe pamja e lekures pas scrubit do tju beje te ndiheni me konfidente me lekuren tuaj.

Balta e Detit te Vdekur

Maska e baltes se detit te vdekur perdoret per te reduktuar toksinat, papasterite e lekures dhe reduktimin e qelizave te vdekura . Balta eshte e pasur me kripera minerale, kalcium, potasium dhe magnesium. Permireson fuksionalitetin e lekures duke e bere ate me elastike dhe te shendetshme. Pas disa seancave te kesaj balte, ju do te keni dhe levizje ne perimeter.

Ofertat e sezonit
Zgjidh & dhuro nje GIFT Card

Girls Date Night

EUR 50
 • Masazh Relax 40’
 • Trajtim fytyre Express
 • Pedicure Spa

Shen Valentini

Pakete per te dashuruarit
Lek 4999 Cifti
 • Masazh Suedez
 • Hot Stone
 • Lavender

Ktheje lumturine ne nje stil jete

REPEAT MEDICAL SPA

Kombino trajtimet, perfito me shume

Eksploro nje bote me perkujdesje